Canlı Yayınlar, Esnek İletme, Sonraki Kanala Atlama ve Popüler Çıkartmalar

Orijinal duyuruyu İngilizce okuyun
Canlı Yayınlar, Esnek İletme, Sonraki Kanala Atlama, Popüler Çıkartmalar ve Daha Fazlası

Telegram 8 yıldan biraz daha uzun bir süre önce piyasaya sürüldü ve bugün 8.0 sürümüyle aylık güncelleme geleneğimizi sürdürüyoruz. Bu güncelleme, gruplara ve kanallara sınırsız izleyicili canlı yayınları, medyadan başlıkları kaldırmayı ve iletme sırasında gönderen adlarını gizleme seçeneklerini, sohbet listenize geri dönmeden bir sonraki okunmamış kanala atlamanın kolay bir yolunu, iyileştirilmiş çıkartma panelini, yeni hareketli ifadeleri ve daha fazlasını getiriyor.

Sınırsız Canlı Yayın

Önceki güncellememiz, Görüntülü Grup Aramalarını canlı yayınlar için güçlü bir araç haline getirdi ve artık canlı yayının izleyici sayısı sınırsız (kanalınızın popülaritesi veya Dünya'nın nüfusu, hangisi sizin durumunuzla daha alakalıysa).

Bir kanalda Canlı Yayın veya bir grupta Görüntülü Sohbet başlatın; her ikisi de artık sınırsız izleyiciyi destekliyor. Kendi TV kanalınızı işletme gücü burada, cebinizde.

Başlamak için, yöneticisi olduğunuz bir topluluğun profil sayfasından Görüntülü Sohbet'e (Gruplarda) veya Canlı Yayın'a (Kanallarda) dokunun.

Canlı yayınınızın izleyicilerinin de konuşmalarına izin verirseniz; ellerini kaldırabilir ve yayınınıza katılabilirler.

Esnek İletme

İletme çok daha rahatlatıcı bir deneyim haline geldi. Mesajların gönderildiğinde nasıl görüneceğini ve çeşitli özelleştirme seçeneklerini gösteren bir önizleme penceresi açmak için mesaj çubuğunun üzerindeki Mesajı İlet etiketine dokunun.

Göndericinin adını veya medya mesajlarındaki başlıkları gizlemeyi seçebilirsiniz. Ayrıca, yanlış sohbete dokunduysanız, göndermek istemediğiniz mesajların seçimini kaldırabilir veya alıcıyı değiştirebilirsiniz.

Sonraki Kanala Atlama

Telegram'da kullanıcıların haberler, etkinlikler ve içerik için takip ettiği milyonlarca kanal vardır.

Haberleri kolayca takip etmek için artık sohbet listenize dönmeden takip ettiğiniz kanallar arasında gezinebilirsiniz. Bir kanalın altına ulaştığınızda, bir sonraki okunmamış kanala gitmek için yukarı çekin.

Sohbet listenizi Klasörler veya Arşivlenmiş Sohbetler ile düzenlediyseniz, uygulama oluşturduğunuz yapıyı izleyecektir: Geçerli klasördeki kanallar, ardından her klasör içindeki kanallar, ardından tüm sohbetler ve Arşiv'de kalanlar. Viral içerikler tarafından dikkatiniz dağılmadan içerikleri okumak için Çalışmalar klasörünüzden bir kanal açmanız yeterlidir ve bunun tersi de mümkün.

Popüler Çıkartmalar

Açık platform ve çıkartma dizinindeki binlerce ücretsiz, yüksek kaliteli çıkartma ile her durum için mükemmel bir çıkartma mevcut. Bu güncelleme, bunları bulmayı daha da kolaylaştıryor.

Popüler Çıkartmalar artık çıkartma panelinizdeki Son Kullanılanlar'ın yukarısında gösteriliyor. Gelecekte kullanmak amacıyla bir paket kaydetmek için “Ekle” seçeneğine dokunun. Popüler olan çıkartmalar bölümü, bu dünyada Telegram uygulamalarından daha sık güncellenen birkaç şeyden biridir.

Panelin üst kısmındaki paketleriniz arasında gezindiğinizde, küçük resimler genişler ve çıkartma paketlerinizin adları gösterilir.

Android için Telegram, çıkartma önerileri için daha büyük önizlemeler de aldı. Öneri almak için giriş alanına bir ifade girin. Daha fazla önerilen çıkartma görmek için öneriler panelini yukarı doğru çekin.

Aklınızda belirli bir şey varsa ve bu paketleriniz arasında yoksa, çıkartma dizininden eşleşmeleri bulmak için arama alanına bir kelime yazın. 'Sarı', 'hayvan', 'köpek' vb. şeyleri deneyin.

Bir Çıkartma Seçiyor

“Yazıyor…” veya “sesli mesaj kaydediyor” durumuna benzer şekilde artık sohbetin üst kısmında bir “çıkartma seçiyor” durumu gösteriliyor. Böylece sohbet partnerinizin hala orada olduğunu, sadece mükemmel animasyonlu yanıtı aradığını bilirsiniz.

Okunmamış Yorum Sayaçları

Birçok kanalın gönderileri için yorumlar etkinleştirilir, böylece aboneler etkileşime girebilir ve düşüncelerini paylaşabilirler. Son zamanlarda bunu binlerce doğum günü mesajı ile test etmek için harika bir şansımız oldu. Desteğiniz için hepinize teşekkür ederiz.

Sohbetlerde olduğu gibi, yeni mesajlar içeren bir yorum dizisini açtığınızda, artık okunmamış yorumların sayısını gösteren bir sayaç görünecektir.

Yeni açtığınız bir konudaki okunmamış yorumlar

Yeni Hareketli İfadeler

Bu ay kendimize şu soruyu sorduk: “Her güncellemede daha fazla ifadeyi canlandırmayı bırakmalı mıyız?” Hararetli bir tartışmadan sonra şu cevaba ulaştık: “Muhtemelen hayır.” Bu yeni şaheserlerden birini sohbette almak için tek bir ifade ile bir mesaj gönderin:

Bugünlük bu kadar. Bir sonraki güncelleme için geliştirilmekte olan bazı harika şeylerimiz var. O zaman görüşürüz!


31 Ağustos 2021
Telegram Ekibi


Diğer Haberler

그룹내 주제 기능, 수집가능한 사용자명, 영상 메시지 음성 텍스트 변환 등

오늘 업데이트에서는 대형 그룹에서 토론을 관리할 수 있는 주제기능, 블록체인에서 보호되는 새로운 형태의 수집 가능한 사용자명, 영상 메시지를 텍스트로 변환할 수 있는 옵션 등을 소개합니다.
5 Kas 2022

무한 반응, 이모지 상태 등

텔레그램의 [기존 업데이트는 맞춤형 움직이는 이모지를 만들기 위한 오픈 플랫폼을 추가하여 이모지에 혁명을 일으켰습니다. 이번 업데이트에서는 무한반응 및 이모지 상태를 통해 새로운 이모지를 사용하여 내 기분을 표현할 수 있는 다양한 방법을 제공합니다.
16 Eyl 2022

텔레그램 이모지 플랫폼, 맞춤 움직이는 이모지, 텔레그램 프리미엄 선물하기 등

이번 여름, 텔레그램이 활성사용자 7억명을 돌파하며, 추가적인 독점 기능들에 접근 가능하고 누구나 텔레그램 발전지원을 할 수 있는 텔레그램 프리미엄을 소개했습니다. 오늘 업데이트에는 메시지와 자막에 사용가능한 텔레그램 이모지 플랫폼과 맞춤 움직이는…
12 Ağu 2022

7억명 사용자와 텔레그램 프리미엄

텔레그램은 7억명 이상의 월 활성 사용자를 확보하며, 2022년도에 전 세계에서 다운로드 수가 많은 상위 5위 앱이 되었습니다. 이 성장은 온전히 개인 추천으로 이뤄냈습니다 - 아시다시피, 텔레그램은 유료 앱 홍보를 하지 않기 떄문입니다.
21 Haz 2022