Animowane tła

Przeczytaj oryginalny tekst w języku angielskim
Przedstawiamy animowane tła i nie tylko

Oprócz grupowych rozmów wideo, w tej aktualizacji dodano animowane tła i animacje wysyłania wiadomości, a także nowy przycisk menu dla botów, nowe sposoby importowania naklejek, przypomnienia pomagające chronić twoje konto i wiele więcej.

Animowane tła

Poznaj animowane tła czatów — po raz pierwszy w aplikacji do przesyłania wiadomości! Te wielokolorowe, gradientowe tła są generowane algorytmicznie i pięknie się poruszają za każdym razem, gdy wysyłasz wiadomość.

Nasi projektanci dodali te płynne, energooszczędne animacje do wszystkich domyślnych motywów.

Więcej animowanych teł znajdziesz w Ustawieniach. Android: Ustawienia czatu » Zmień tło czatu. iOS: Wygląd » Tło czatu.

Tworzenie i udostępnianie teł

Jeśli domyślne opcje to za mało, możesz w bardzo prosty sposób tworzyć własne animowane tła. Wybierz trzy lub cztery kolory, aby odblokować animację, a następnie dodaj opcjonalny wzór, aby nadać im dodatkowy styl.

Gdy będziesz gotowy, udostępnij swoje animowane tapety znajomym i rodzinie, aby przenieść ich na nowy poziom obsługi wiadomości.

Animacje wysyłania wiadomości

Naklejki i emoji teraz płynnie przeskakują z klawiatury do czatu dzięki lekkim animacjom, które nie wpływają na baterię.

W systemie iOS dotyczy to również multimediów wysyłanych z panelu załączników, a nawet wiadomości tekstowych. Twój wpisywany tekst płynnie przekształca się w dymek wiadomości, gdy wlatuje do czatu.

iOS: półprzezroczystość i nowe ikony aplikacji

W systemie iOS tła są teraz częściowo widoczne pod nagłówkiem i stopką czatu, co nadaje interfejsowi nowy, elegancki wygląd.

W Ustawienia » Wygląd są dostępne dwie nowe gradientowe ikony aplikacji – oprócz klasycznych wersji niebieskiej i czarnej:

Dwie nowe ikony aplikacji na iOS

W iOS dodaliśmy również przycisk Funkcje Telegrama u dołu menu Ustawienia, który otwiera kanał Porady Telegrama. Porady są dostępne w 10 językach, w tym w nowo dodanej wersji tureckiej.

Ten sam przycisk był już na Androidzie, znajdziesz go w menu bocznym.

Przypomnienia informacji o logowaniu

Bardzo ważne jest aktualizowanie numeru telefonu Telegrama, aby zawsze móc zalogować się na swoje konto. Jeśli twój numer telefonu się zmienił, możesz go szybko zaktualizować bezpośrednio z nowego przypomnienia w Ustawieniach na iOS.

Przypomnienie o aktualizowaniu numeru telefonu

Użytkownicy Androida otrzymają te przypomnienia w następnej aktualizacji, na razie mogą po prostu zaktualizować swój numer telefonu, dotykając go w Ustawieniach.

Użytkownicy wszystkich platform otrzymają powiadomienie od Telegrama za każdym razem, gdy ich ustawienia weryfikacji dwustopniowej zostaną zmienione.

Weryfikacja dwustopniowa w Telegramie umożliwia skonfigurowanie dodatkowego hasła, które trzeba będzie wprowadzać za każdym razem, gdy logujesz się na swoje konto.

Menu bota

Ułatwiliśmy komunikację z botami, dodając specjalny przycisk menu, który umożliwia przeglądanie i wysyłanie poleceń. Boty mogą również zmienić opis w polu wprowadzania danych, aby dać ci lepsze wyobrażenie o tym, jakiego rodzaju wiadomości oczekują.

Twórcy botów mogą teraz tworzyć komendy, które zmieniają się w zależności od języka interfejsu użytkownika i typu czatu, a także specjalne komendy, które pojawiają się tylko w określonych czatach lub dla administratorów.

Więcej informacji znajdziesz w dokumentacji Bot API.

Importowanie naklejek

Bot @stickers może pomóc ci w tworzeniu nowych pakietów naklejek, a także uzyskać statystyki użytkowania twoich naklejek.

Dzisiaj dajemy zewnętrznym programistom narzędzia do tworzenia aplikacji, które pomagają użytkownikom generować nowe niestandardowe naklejki i importować ich dzieła do Telegrama za jednym dotknięciem.

Jeśli jesteś programistą zainteresowanym tworzeniem aplikacji, które pomagają użytkownikom publikować swoje naklejki w Telegramie, sprawdź nową Instrukcję importowania naklejek.

Pamiętaj, że jeśli chcesz, aby użytkownicy Telegrama zainstalowali wykonane przez ciebie naklejki, nie potrzebujesz żadnych aplikacji! Po prostu prześlij swoje naklejki za pomocą naszego bota, a następnie udostępnij link do swojego pakietu innym.

Nowe animowane emoji

Ta aktualizacja dotyczy przede wszystkim ruchu, więc nie mogło zabraknąć nowych animowanych emoji. Jak zawsze, po prostu wyślij wiadomość z pojedynczą emoji, aby otrzymać jedną z nich na czacie:

Czas wypróbować nowe funkcje — a my wracamy do tworzenia większej ilości tego, o co prosiliście, plus kilka niespodzianek, które mamy w planach. Bądźcie czujni.

Dowiedz się więcej o grupowych rozmowach wideo, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.


25 czerwca 2021
Zespół Telegrama

Inne aktualności

그룹내 주제 기능, 수집가능한 사용자명, 영상 메시지 음성 텍스트 변환 등

오늘 업데이트에서는 대형 그룹에서 토론을 관리할 수 있는 주제기능, 블록체인에서 보호되는 새로운 형태의 수집 가능한 사용자명, 영상 메시지를 텍스트로 변환할 수 있는 옵션 등을 소개합니다.
5 Lis 2022

무한 반응, 이모지 상태 등

텔레그램의 [기존 업데이트는 맞춤형 움직이는 이모지를 만들기 위한 오픈 플랫폼을 추가하여 이모지에 혁명을 일으켰습니다. 이번 업데이트에서는 무한반응 및 이모지 상태를 통해 새로운 이모지를 사용하여 내 기분을 표현할 수 있는 다양한 방법을 제공합니다.
16 Wrz 2022

텔레그램 이모지 플랫폼, 맞춤 움직이는 이모지, 텔레그램 프리미엄 선물하기 등

이번 여름, 텔레그램이 활성사용자 7억명을 돌파하며, 추가적인 독점 기능들에 접근 가능하고 누구나 텔레그램 발전지원을 할 수 있는 텔레그램 프리미엄을 소개했습니다. 오늘 업데이트에는 메시지와 자막에 사용가능한 텔레그램 이모지 플랫폼과 맞춤 움직이는…
12 Sie 2022

7억명 사용자와 텔레그램 프리미엄

텔레그램은 7억명 이상의 월 활성 사용자를 확보하며, 2022년도에 전 세계에서 다운로드 수가 많은 상위 5위 앱이 되었습니다. 이 성장은 온전히 개인 추천으로 이뤄냈습니다 - 아시다시피, 텔레그램은 유료 앱 홍보를 하지 않기 떄문입니다.
21 Cze 2022