Hareketli Arka Planlar

Orijinal duyuruyu İngilizce okuyun
Hareketli arka planlar ve daha fazlası ile tanışın

Bu güncelleme, Görüntülü Grup Aramalarına ek olarak, hareketli arka planlar ve mesaj gönderme animasyonlarının yanı sıra botlar için yeni bir menü düğmesini, çıkartmaları içe aktarmanın yeni yollarını, hesabınızı güvende tutmaya yardımcı olacak hatırlatıcıları ve daha fazlasını ekler.

Hareketli Arka Planlar

Bir mesajlaşma uygulamasında ilk kez yer alan sohbetler için hareketli arka planlarla tanışın! Bu çok renkli gradyan duvar kağıtları, algoritmik olarak oluşturulur ve her mesaj gönderdiğinizde güzelce hareket eder.

Tasarımcılarımız bu sorunsuz, enerji açısından verimli animasyonları tüm varsayılan temalara ekledi.

Ayarlar'dan daha fazla hareketli arka plan bulabilirsiniz. Android: Sohbet Ayarları > Sohbet Arka Planını Değiştir. iOS: Görünüm > Sohbet Arka Planı.

Arka Plan Oluşturma Ve Paylaşma

Varsayılan seçenekler yeterli değilse, kendi hareketli arka planlarınızı oluşturmak çok kolaydır. Animasyonun kilidini açmak için üç veya dört renk seçin, ardından ekstra stil için isteğe bağlı bir desen ekleyin.

Hazır olduğunda, hareketli duvar kağıtlarınızı yeni bir mesajlaşma deneyimine yükseltmek için arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşın.

Mesaj Gönderme Animasyonları

Çıkartmalar ve ifadeler artık pilinizi etkilemeyecek kadar hafif animasyonlarla klavyenizden sohbete sorunsuz bir şekilde atlıyor.

iOS'te ise bu, ek panelinden gönderdiğiniz medya ve hatta metin mesajları için de geçerlidir. Giriş metniniz, sohbete uçarken sorunsuz bir şekilde mesaj balonuna dönüşür.

iOS: Yarı Şeffaflık ve Yeni Uygulama Simgeleri

iOS'te arka planlar artık sohbetlerdeki üst bilgi ve alt bilgi aracılığıyla kısmen görülebiliyor ve arayüze yeni ve şık bir görünüm kazandırıyor.

Klasik mavi ve siyah sürümlere ek olarak Ayarlar > Görünüm bölümünde iki yeni gradyan uygulama simgesi mevcuttur:

iOS'te iki yeni uygulama simgesi

Ayrıca iOS'teki Ayarlar menüsünün altına Telegram İpuçları kanalını açan Telegram Özellikleri düğmesini ekledik. İpuçları, yeni eklenen Türkçe sürümü ile birlikte 10 dilde mevcuttur.

Aynı düğme Android'de zaten vardı, düğmeyi yan menüde bulabilirsiniz.

Giriş Bilgisi Hatırlatıcıları

Hesabınıza her zaman giriş yapabildiğinizden emin olmak için Telegram'daki telefon numaranızı güncel tutmanız önemlidir. Telefon numaranız değiştiyse, doğrudan Ayarlar'daki yeni hatırlatıcıdan hızlı bir şekilde güncelleyebilirsiniz.

Telefon numaranızı güncel tutma konusunda hatırlatma

Android kullanıcıları bu hatırlatıcıları bir sonraki güncellemede alacaklar, şimdilik basitçe Ayarlar'dan telefon numaralarını güncelleyebilirler.

Tüm platformlardaki kullanıcılar, İki Adımlı Doğrulama ayarları her değiştirildiğinde Telegram'dan bir bildirim alacaklardır.

Telegram'da İki Adımlı Doğrulama, hesabınıza her giriş yaptığınızda girmeniz gereken ek bir parola belirlemenizi sağlar.

Bot Menüsü

Gezinmenizi ve komut göndermenizi sağlayan özel bir menü düğmesi ekleyerek botlarla iletişim kurmayı kolaylaştırdık. Botlar, ne tür bir mesaj bekledikleri konusunda size daha iyi bir fikir vermek için giriş alanındaki yer tutucuyu da değiştirebilir.

Bot geliştiricileri bundan böyle kullanıcının arayüz diline ve sohbet türüne göre değişen komutların yanı sıra, yalnızca belirli sohbetlerde veya yöneticilere görünen özel komutlar oluşturabilir.

Bot API belgelerinde daha fazla bilgi mevcuttur.

Çıkartmaları İçe Aktarma

@stickers botu, yeni çıkartma paketleri oluşturmanıza ve çıkartmalarınız için kullanım istatistikleri almanıza yardımcı olabilir.

Bugün, üçüncü taraf geliştiricilere, insanların yeni özel benzersiz çıkartmalar oluşturmalarına ve oluşturdukları çıkartmaları tek bir dokunuşla Telegram'a aktarmalarına yardımcı olan uygulamalar yapmaları için araçlar sunuyoruz.

Kullanıcıların çıkartmalar oluşturmasına ve bunları Telegram'da yayınlamasına yardımcı olacak uygulamalar yapmakla ilgilenen bir geliştiriciyseniz, yeni Çıkartma İçe Aktarma Kılavuzuna bakın.

Unutmayın, yaptığınız çıkartmaları yalnızca Telegram kullanıcılarının yüklemesini istiyorsanız, herhangi bir uygulamaya ihtiyacınız yok! Botumuzu kullanarak çıkartmalarınızı yükleyin, ardından paketinizin bağlantısını başkalarıyla paylaşın.

Yeni Hareketli İfadeler

Bu güncelleme tamamen hareketle ilgili, bu yüzden yeni hareketli ifadeler olmadan gidemedik. Her zaman olduğu gibi, sohbette bunlardan birini almak için tek bir ifade ile bir mesaj göndermeniz yeterlidir:

Yeni özellikleri denemenin zamanı geldi. Biz, istediğinizden daha fazlasını oluşturmaya geri dönerken, ayrıca aklımızda tuttuğumuz birkaç sürpriz var. Bizi izlemeye devam edin.

Henüz okumadıysanız, Görüntülü Grup Aramaları hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin.


25 Haziran 2021
Telegram Ekibi

Diğer Haberler

그룹내 주제 기능, 수집가능한 사용자명, 영상 메시지 음성 텍스트 변환 등

오늘 업데이트에서는 대형 그룹에서 토론을 관리할 수 있는 주제기능, 블록체인에서 보호되는 새로운 형태의 수집 가능한 사용자명, 영상 메시지를 텍스트로 변환할 수 있는 옵션 등을 소개합니다.
5 Kas 2022

무한 반응, 이모지 상태 등

텔레그램의 [기존 업데이트는 맞춤형 움직이는 이모지를 만들기 위한 오픈 플랫폼을 추가하여 이모지에 혁명을 일으켰습니다. 이번 업데이트에서는 무한반응 및 이모지 상태를 통해 새로운 이모지를 사용하여 내 기분을 표현할 수 있는 다양한 방법을 제공합니다.
16 Eyl 2022

텔레그램 이모지 플랫폼, 맞춤 움직이는 이모지, 텔레그램 프리미엄 선물하기 등

이번 여름, 텔레그램이 활성사용자 7억명을 돌파하며, 추가적인 독점 기능들에 접근 가능하고 누구나 텔레그램 발전지원을 할 수 있는 텔레그램 프리미엄을 소개했습니다. 오늘 업데이트에는 메시지와 자막에 사용가능한 텔레그램 이모지 플랫폼과 맞춤 움직이는…
12 Ağu 2022

7억명 사용자와 텔레그램 프리미엄

텔레그램은 7억명 이상의 월 활성 사용자를 확보하며, 2022년도에 전 세계에서 다운로드 수가 많은 상위 5위 앱이 되었습니다. 이 성장은 온전히 개인 추천으로 이뤄냈습니다 - 아시다시피, 텔레그램은 유료 앱 홍보를 하지 않기 떄문입니다.
21 Haz 2022