Wytyczne dotyczące weryfikacji

Weryfikacja

Telegram oferuje weryfikację osób publicznych i organizacji, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo zidentyfikować oficjalne źródła. Zespół Telegrama zazwyczaj weryfikuje aktywne oficjalne kanały, boty lub grupy publiczne, które mają godne uwagi zweryfikowane konta na co najmniej 2 z tych platform:

  1. TikTok
  2. Instagram
  3. Facebook
  4. YouTube
  5. Twitter
  6. VK
  7. Snapchat

W sekcji biografii na tych platformach dodaj link do swojego kanału, bota lub grupy Telegrama, abyśmy mogli potwierdzić, że rzeczywiście należą one do Ciebie. Gdy to zrobisz, skontaktuj się z naszym @VerifyBot w celu weryfikacji.

Sprawdzenie rozpoznawalności

W trakcie procesu zgłaszania zostaniesz również poproszony o podanie co najmniej 2 linków do artykułów prasowych, w których wspomniano o Tobie lub Twojej organizacji. Aby pomóc w procesie weryfikacji, preferowane jest, żeby:

  • Wydawca był dobrze znany i działał od dawna
  • Artykuł był napisany w języku angielskim

Artykuły muszą zawierać wzmiankę o danej osobie publicznej lub organizacji, ale nie muszą zawierać linków do Telegrama.

Co zrobić, jeśli nie mam zweryfikowanego konta na 2 z tych platform?

Jeśli masz niekwestionowaną stronę w Wikipedii, która spełnia wytyczne Wikipedii dotyczące encyklopedyczności – i ta strona zawiera link do Twojego kanału, bota lub grupy publicznej w Telegramie – można ją uznać za 1 z brakujących zweryfikowanych kont.

W przypadku organizacji może być również wzięty pod uwagę link do kanału Telegrama z oficjalnej strony organizacji. Bot zaproponuje przesłanie dodatkowych danych i komentarzy po sprawdzeniu linków w mediach społecznościowych.

Jeśli używasz linku do Wikipedii lub oficjalnej strony internetowej zamiast jednego z kont mediów społecznościowych, upewnij się, że zawierają one link do kanału, grupy lub bota, które chcesz zweryfikować w Telegramie.

Co zrobić, jeśli nie mogę znaleźć 2 artykułów prasowych?

Jeśli masz niekwestionowaną stronę w Wikipedii, która spełnia wytyczne Wikipedii dotyczące encyklopedyczności – i ta strona zawiera link do Twojego kanału, bota lub grupy publicznej w Telegramie – można ją uznać za 1 z brakujących linków prasowych.

W przypadku organizacji może być również wzięty pod uwagę link do kanału Telegrama z oficjalnej strony organizacji. Bot zaproponuje przesłanie dodatkowych danych i komentarzy po sprawdzeniu linków w mediach społecznościowych.

Co oznacza weryfikacja?

Oznacza to, że kanał, grupa lub bot są oficjalne, a ich wniosek o weryfikację został zatwierdzony przez Telegram. Każda organizacja lub osoba publiczna może ubiegać się o weryfikację – proces i wymagania są takie same dla wszystkich wnioskodawców.

Specjalne odznaki Kontrola weryfikacji pojawiają się dla zweryfikowanych czatów na ich stronach informacyjnych, a także na listach czatów użytkowników i w wynikach wyszukiwania.

Weryfikacja nie jest wyrazem poparcia żadnych opinii lub treści udostępnianych na czacie – ma ona raczej umożliwić użytkownikom, dziennikarzom i badaczom identyfikację oficjalnych źródeł.

Czy moje konto użytkownika może zostać zweryfikowane?

Niestety, Telegram obecnie nie weryfikuje kont użytkowników. Weryfikacja jest dostępna tylko dla dużych i aktywnych oficjalnych kanałów, grup i botów.

Czy potrzebuję weryfikacji?

Weryfikacja nie daje żadnych dodatkowych możliwości w Telegramie. Jest to po prostu jeden ze sposobów wykazania, że Twój kanał, grupa lub bot są oficjalne. Link do Telegrama na twojej oficjalnej stronie lub innych oficjalnych kontach w innych miejscach może przynieść podobny rezultat.

Jak zmienić nazwę lub krótki link po weryfikacji?

Zweryfikowany kanał, grupa lub bot nie mogą zmienić swojej nazwy ani krótkiego linku (t.me/…). Jeśli konieczne są zmiany, możesz najpierw usunąć status weryfikacji. Skontaktuj się z @VerifyBot i wyślij /unverify. Po wprowadzeniu zmian możesz ponownie uzyskać weryfikację za pomocą bota.